Кенія: Великий Путівник

Jambo, друзі! Плануєте подорож до Кенії? Тоді цей великий путівник саме для вас! Пориньте в одну з найекзотичніших країн світу разом з нами.

Кенія. Погнали! ✈️

СтолицяНайробі
Мовакісуахілі, англійська
Валютакенійський шилінг (KES)
Часовий поясUTC +3
Населенняблизько 54 млн
Територія580,367 км²
Тип розетоканглійські

Кращий час для відвідування Кенії

  • Найкращий час для відвідування всіх парків: червень – жовтень, січень – лютий.
  • Високий сезон: липень – листопад, січень – лютий.
  • Низький сезон: березень – травень.

Врахуйте, що у кожного з сезонів є свої плюси та мінуси. Наприклад, під час високого сезону у найпопулярніших національних парках може буде багато туристів, а під час низького сезону деякі лоджі / готелі в національних парках можуть бути зачинені через малу кількість відвідувачів.

​​На нашу думку, один із найкращих часів для відвідування Кенії – з кінця червня по жовтень. Причина цьому – сухий сезон, який збігається з Великою міграцією.

Спостереження за дикою природою у Кенії буде цікавим впродовж усього року, але також потрібно враховувати той факт, що у кожного з парків є свої хороші та не дуже сезони. Саме тому важливо знати завчасно коли та куди краще їхати.


Як дістатись

В Кенії є 2 міжнародних аеропорти:

  • Jomo Kenyatta (JKIA) – найбільший аеропорт в Кенії, який знаходиться в Найробі. Більшість міжнародних рейсів прибуває саме сюди. Поруч з аеропортом Jomo Kenyatta знаходиться Wilson, який є основним аеропортом для внутрішніх рейсів. Таке місцерозташування є дуже зручним, якщо ви не плануєте залишатись в Найробі, а відразу полетіти в іншу частину Кенії.
  • Moi International Airport (MBA) – другий за величиною аеропорт Кенії, що знаходиться на узбережжі океану.

Більшість міжнародних рейсів приймає саме аеропорт Jomo Kenyatta. Детальнішу інформацію по перельотам та цінам можете дізнатись тут:

Необхідні документи для відвідування Кенії

Віза

Зараз дійсний наступний розподіл для громадян різних країн, які хочуть відвідати Кенію:

Категорія 1громадяни та особи, яким не потрібна віза для в’їзду в Кенію
Категорія 2громадяни, які можуть отримати електронну візу, попередньо заповнивши заяву онлайн
Категорія 3країни та особи, яким потрібно отримувати стандартні візи

Наразі Україна відноситься до 2-ї категорії, тому українці можуть самостійно оформити електронну візу в Кенію, не виходячи з дому. Для цього лиш потрібно зайти на офіційний сайт – evisa.go.ke. Процес реєстрації та подання документів досить простий, а вартість такої візи складає $51 + $1 за обслуговування.

Основні вимоги для отримання електронної візи в Кенію

  • дійсний авіаквиток в Кенію;
  • зворотний авіаквиток;
  • маршрут подорожі;
  • бронювання готелю;
  • документи, що посвідчують особу;
  • фотографія.

COVID документи

Зараз для відвідування Кенії буде досить лише негативного результату тесту ПЛР, зробленого не раніше, ніж за 96 годин до прибуття в Кенію.

Обов’язково потрібно зареєструватись на сайті Ministry of Health і заповнити там всю необхідну інформацію для того, щоб вас пустили на рейс та в країну. Радимо зберегти створений QR code собі на телефоні, оскільки його можуть запитувати не лише по прильоту, а також в деяких закладах чи туристичних місцях.

Додаткові щеплення

Для відвідування країни немає особливих вимог з приводу щеплень від різних захворювань.


Це важливо знати про Кенію:

Мова

У Кенії проживає близько 40 різних етнічних груп, кожна з яких має свою племінну мову. Тим не менш, англійська та суахілі є двома офіційними мовами. Тому куди б ви не поїхали як турист, ймовірно, знайдеться хтось, хто розмовляє хоча б трохи англійською.

Валюта

Офіційна валюта Кенії — кенійський шилінг (KSh). У багатьох місцях також можна розраховуватись в доларах США (USD). У більшості банків Кенії є банкомати для зняття готівки, однак тут досить часто зустрічаються випадки шахрайства з PIN-кодом карток, тому ми рекомендуємо завжди ретельно підходити до вибору місць для зняття готівки.

Важливо: в країні ніде не приймають $100 купюри старіше 2006 року. Це стосується не лише оплати, але і обміну.

Безпека

Питання безпеки є досить важливим під час подорожі в Кенію. Саме тому ми вирішили підготувати для вас невеликий чекліст по безпеці:

  1. Завжди слідкуйте за особистими речами та особливо не “світіть” цінними предметами.
  2. Уникайте прогулянок пізнім вечором чи вночі.
  3. Пийте лише бутильовану або кип’ячену воду. Такою ж водою рекомендується чистити зуби та мити овочі чи фрукти – все, що потім будете їсти. Діарея є досить поширеною серед туристів.
  4. Хоч малярійні комарі не є досить поширеними в країні, рекомендуємо про всяк випадок купити ліки від малярії та привезти їх з собою додому.
  5. Не фотографуйте людей без їхнього дозволу.

Безготівкова оплата

Деякі ресторани та магазини в туристичних районах можуть приймати оплату кредиткою.

Середні ціни:

  • горнятко кави: 200 Ksh
  • вода (1 л): 50-80 Ksh
  • сніданок в недорогому закладі: 500-1000 Ksh

Цікаво: Кенійці відомі тим, що не люблять поспішати. Тому їм може не подобатись, коли це робиш і ти! Через це від кенійців можна часто чути фразу «полє полє» (сповільнись) – це означає, що вони хочуть, щоб ви розслабилися.


Це варто взяти з собою в Кенію

Враховуючи велику територію, температура дуже різниться залежно від частини Кенії, в яку ви збираєтесь подорожувати. Ми постарались підготувати універсальний список того, що рекомендуємо взяти з собою в подорож:

  • М’яка сумка чи рюкзак. Якщо ви берете груповий сафарі тур, враховуйте суворі обмеження на багаж, які встановлюють турфірми. В машині, крім вас, можуть бути і інші мандрівники, тому місце там досить обмежене.
  • Спрей від комах. Все дуже залежить від сезону та місцевості, але у будь-якому разі краще перестрахуватись і мати хоча б маленьку пляшку спрею з собою.
  • Легкий одяг не яскравих кольорів. Пам’ятайте, що яскраві кольори можуть відлякувати деяких тварин на сафарі.
  • Зручне взуття з закритими носками. Кросівки чи кеди – це мастхев не лише на сафарі, а і в місті.
  • Захист від сонця. Сюди відносимо не лише сонцезахисний крем, а окуляри та капелюх.
  • Тканинна сумка. Уже декілька років у Кенії діє сувора заборона на використання пластикових пакетів. Це стосується як використання на території країни, так і ввезення пластикових пакетів у Кенію.

Де зупинитись в Кенії

Безпека – ваш головний пріоритет в Кенії. Тому забудьте про приватні варіанти проживання і бронюйте виключно перевірені готелі. Тим паче їх там більш ніж достатньо і легко можна підібрати щось цікаве під будь-який бюджет.

Для пошуку готелю в Кенії варто користуватись лише авторитетними веб-сайтами, які пропонують лише перевірені об’єкти. Радимо звернути увагу на ці варіанти розміщення, які можна забронювати на одному з найбільш відомих сайтів для пошуку готелів.


Транспорт в Кенії

Для пересування у великих містах Кенії рекомендуємо користуватись додатками для поїздок: Uber, Lyft або Taxify. Серед місцевих користуються найбільшою популярністю матату (мікроавтобуси) та бода-бода (мототаксі) через низьку ціну на проїзд. Більшість міст Кенії пов’язані між собою автобусами, поїздами та літаками. До речі, ціни на перельоти не з дешевих, що пояснюється великою площею країни та довгими відстанями між основними туристичними місцями.

Оренда машини в Кенії – задоволення не з дешевих. Проте це не основний мінус. У Кенії діють свої правила – кожен буквально їздить так, як йому хочеться. Ви не побачите багато дорожніх знаків, а про світлофори тут взагалі можна забути – їх ми бачили лише декілька разів у Найробі. До того ж, завжди є ризики крадіжок машин, тому будьте готові до постійного стресу, якщо все ж таки наважитесь на оренду авто в Кенії.

Порада: уникайте нічних подорожей (більшість доріг не мають освітлення).


Топ 5 місць, де варто побувати в Кенії

У Кенії є неймовірна кількість цікавих місць, які варто відвідати. Країна велика і визначні місця одне за одним потрапляють до списку бажань. Проте ми хотіли б поділитися топ 5 місць Кенії за версією UPtravelers, які не можна пропустити:

1. Національний парк Амбоселі

Цей парк, який охоплює кордон Кенії та Танзанії, містить оазиси боліт, через що вважається найкращим місцем для споглядання за слонами в Кенії. Але це не єдині тварини, яких можна побачити в Амбоселі. Тут також мешкають жирафи, страуси, леви, носороги та інші популярні тварини, які, в поєднанні з величною горою Кіліманджаро на фоні, можуть стати одним з ваших найкращих спогадів.

Сафарі в Амбоселі
Сафарі в Амбоселі

2. Поселення масаї

Пориньте в справжню культуру масаї та станьте свідком щоденних ритуалів племені. Після цього відвідайте Центр ремесел, де можна придбати сувеніри ручної роботи, цим самим зробивши матеріальний внесок для розвитку племені, оскільки всі виручені від продажу кошти надходять безпосередньо громаді масаї.

Плем'я Маасаї в Кенії

3. Національний парк озера Накуру

Однією з найяскравіших тварин Кенії є яскраві фламінго, яких можна побачити під час відвідування озера Накуру. Цей парк також є чудовою територією для спостереження за носорогами, буйволами, жирафами, а також іншими красивими птахами.

Сафарі в Накуру
Сафарі в Накуру
Сафарі в Накуру
Сафарі в Накуру
Сафарі в Накуру
Сафарі в Накуру

4. Giraffe Centre

Центр жирафів — це заповідник, який знаходиться неподалік від Найробі, де доглядають за найрідкіснішим видом жирафів Ротшильда. Тут можна не лише побачити зблизька найвищих тварин у світі, а навіть погодувати їх з рук.

Giraffe Centre в Найробі
Giraffe Centre в Найробі

5. Плантація кави

Кенія славиться своєю кавою, тому побувати в місці, де вона народжується – це обов’язок кожного кавового гурмана. В країні є декілька плантацій, куди можна потрапити на екскурсію. Fairview Coffee Estate – одна з найкращих. Пізнавальна екскурсія занурить вас у складні деталі процесу приготування кави: від споглядання за цвітінням кавового дерева до дегустації свіжозвареної кави.

Плантація кави Fairview Coffee Estate
Плантація кави Fairview Coffee Estate
Плантація кави Fairview Coffee Estate
Плантація кави Fairview Coffee Estate
Плантація кави Fairview Coffee Estate

Це варто скуштувати в Кенії: їжа та напої

Ми багато говорили про найкращі місця в Кенії та про те, що робити в Кенії, але як щодо найкращих страв? Ось страви, які варто спробувати, подорожуючи в Кенії.

  • Угалі – кукурудзяна каша, основний продукт для більшості кенійців. Зазвичай її їдять з м’ясним рагу під назвою “ассупу”. Ugali nyama choma na kachumbari (кукурудзяне борошно, м’ясо на грилі та сальса) є національною стравою Кенії.
  • Мукімо – смачне і поживне пюре з картоплі, кукурудзи та зелених овочів. Жодне свято в Кенії не обходиться без мукімо!
  • Самоса – маленькі трикутні пиріжечки обсмажені до золотистої скоринки з пряною м’ясною або овочевою начинкою. Найпопулярніший місцевий фаст-фуд, за словами кенійців.
  • Кава. Кенія славиться одними з найкращих кавових зерен у світі, тому варто спробувати тут хоча б ковток цього напою.
  • Chai (чай з солодким молоком) – улюблений напій кенійців.
    Пиво Tusker – найвідоміший місцевий бренд лагера, який продає в Кенії понад 700 000 гектолітрів щороку!

Це варто купити: кенійські сувеніри

Поїхати в Кенію і повернутись хоча б без одного сувеніру – просто неможливо. Ось що ми рекомендуємо вам привезти на згадку про вашу подорож до Кенії.

  • Прикраси з бісеру, зроблені племенами масаї. Кожен колір бісеру символізує щось своє (наприклад, червоний символізує владу, а зелений символізує родючість) і ці намистини можуть стати чудовим подарунком для вас чи ваших близьких.
  • Вироби з дерева ручної роботи. Куди б ви не поїхали в Кенії, ви неодмінно зустрінете приголомшливі статуетки тварин Великої африканської п’ятірки, зроблені з дерев манго, дерева нім або ебенового дерева, яке є найбільш рідкісним і дорогим видом).
  • Шукки. Ці традиційні ковдри масаї виготовлені з бавовни або вовни стануть ідеальним сувеніром для тих, хто любить комфорт.

Тури в Кенію

Сафарі в Амбоселі
Сафарі в Амбоселі
Сафарі в Амбоселі

Якщо тобі дуже хочеться побувати в Кенії, але ти не полюбляєш планування та остерігаєшся можливості забути щось важливе – не засмучуйся! На щастя, зараз є багато компаній, які організовують різноманітні тури в Кенію. Так, зачасту ти не можеш самостійно обирати всі місця, які хочеш відвідати, та час перебування в конкретних локаціях, проте це ідеальний варіант для лінивчиків.

Misto.Travel – це ідеальний сервіс для бронювання авіа-турів на будь-який смак. Переходь на сайт за цим посиланням, щоб отримати знижку на обраний тур та насолоджуйся незабутньою мандрівкою.

При виборі туру варто звертати увагу на рейтинг та відгуки по компанії, що організовує поїздку. Ми підібрали для тебе декілька цікавих турів в Кенію, які вже неодноразово були перевірені різними туристами. Вказуй дату, бюджет та місця, які хочеш відвідати і бронюй тур, який тобі найбільше підходить.


Зв’язок та інтернет в Кенії

Через високу ціну на роумінг в Кенії рекомендуємо придбати місцеву сімку. Прямо в аеропорту є спеціальні стійки, де можна придбати сім-карти місцевих мобільних операторів. Стартовий пакет на 12 ГБ мобільного інтернету ми придбали за 1000 Ksh, що досить-таки непогано.

Перед поїздкою в Кенію рекомендуємо зберегти собі телефони посольства України в Кенії. В африканській країні може трапитись що завгодно, тому краще перестрахуватись.

Посольство України в Кенії

Сайт:kenya.mfa.gov.ua
Адреса:00619, Republic of Kenya, Nairobi, Muthaiga, Limuru Road, 674, P.O.Box 63566
Телефон:(+254) 205 22 45 45
E-mail:[email protected]
Телефон ​​оперативної служби: (+254) 11 00 99 133
*Виключно в разі загрози життю громадян України​​

Базові фрази

  • Jambo – Привіт
  • Habari – Як справи?
  • Asante – Дякую
  • Samahani – Перепрошую
  • Hakuna matata – без проблем; на розслабоні.

Коротка історія Кенії

  • Близько 3,3 млн. до н.е. — У Кенії були знайдені свідчення деяких з найдавніших знарядь праці людини.
  • 600 — араби починають заселяти прибережні райони, століттями розвиваючи торгові станції для торгівлі з арабським світом, Персією та Індією та створивши культуру суахілі вздовж узбережжя.
  • 1498 — Васко да Гама, перший європеєць, дістався до Кенії, після чого португальці домінували на узбережжі Кенії протягом 2 століть. Саме вони привезли в Кенію нові культури — кукурудзу та маніоку.
  • 1895 — утворення Британського протекторату Східної Африки.
  • 1963 — Кенія здобула незалежність.
  • 1964 — утворена Республіка Кенія. Джомо Кеніата став президентом.

Висновок

А ви вже були в Кенії? Чи може лише мрієте про подорож до цієї сонячної країни? Діліться своїми думками та враженнями в коментарях або на наших сторінках в Instagram та Facebook.

Hakuna matata, друзі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Pin It on Pinterest